Pages

Categories

Search

  • Go to Adminpanel > Appearance > Menus to create your menu. WP 3.0++ is required


Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

by
Listopad 5, 2014
Wagi
No Comment

W każdym sklepie przemysłowym, możemy spotkać różne modele wag. Na pewno nie raz przyszło wam do głowy pytanie, czemu owoce waży się na innej wadze niż np. mięso?

Na działach masarskich stosowane są zazwyczaj wagi, które współpracują z nośnikiem kodów kreskowych. Inaczej mówiąc są to przyrządy pomiarowe, które oprócz ważenia towaru automatycznie generują i drukują kod kreskowy. Zastosowanie tego wyjątkowego urządzenia pomiarowego, wiąże się z łatwością obsługi, zaoszczędzonym czasem oraz niskim kosztem eksploatacji. Do ważenia warzyw i owoców można stosować zwykłe tradycyjne wagi kontrolne, ponieważ dobrze się sprawdzają do tego typu pomiarów.

Wagi sklepowe dzielimy na:

  • Kontrolne – Zazwyczaj mało skomplikowane, stosowane do handlu obwoźnego oraz często używane w małych placówkach handlowych. Dużą zaleta tego typu wag jest bardzo mały rozmiar, łatwość obsługi oraz niska cena.

waga_kontrolna


 

  • Kalkulacyjne – Najczęściej wykorzystywane w średnich przedsiębiorstwach handlowych. Za pomocą tego typu wagi, sprzedaż prowadzona jest tradycyjnie – towar podaje ekspedientka, od razu waży i drukuje paragon fiskalny. Te urządzeni są bardzo dobrym rozwianiem ponieważ układ klawiszy pomaga w szybkości dokonywanego pomiaru, współpracuje bezpośrednio z kasą fiskalną, posiada bardzo przejrzysty wyświetlacz oraz ma wyjątkowo solidna konstrukcję.

waga_kalkulacyjna


 

  • Etykietujące – wagi stosowane w dużych sklepach handlowych. Można je spotkać na stoiskach samoobsługowych, masarskich, zakładach przetwarzania żywności, hurtowniach i magazynach. Główną cecha wag etykietujących jest to iż dokonują bardzo dokładnego pomiaru masy. Ponad to drukują etykietki na których jest, kod kreskowy, cena, masa, data produkcji i termin ważności produktu.

waga_etykietujaca


 

  • Platformowe – najczęściej stosowane w magazynach sklepowych, również w ubojniach, szpitalach i hurtowniach. Przeznaczone przede wszystkim do przeprowadzania remanentu w przedsiębiorstwie handlowym.  Mogą ważyć produkty luzem i rozliczać cały magazyn podczas inwentaryzacji. Są wodoodporne, posiadają klawiaturę dotykową, wyprofilowaną pojemną i wygodną platformę oraz dokładnie ważą małe jak i duże przedmioty.

waga_platformowa


 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>