Pages

Categories

Search

  • Go to Adminpanel > Appearance > Menus to create your menu. WP 3.0++ is required


Waga elektroniczna

Waga elektroniczna

by
Listopad 5, 2014
Wagi
No Comment

Czym dokładnie są wagi elektroniczne? W tym artykule postaramy się wyjaśnić ważne zagadnienia dotyczące wag elektronicznych.

Na czasy obecne wagi elektroniczne coraz bardziej staja się podstawowym elementem służącym do ważenia. Nowoczesne wagi elektroniczne powoli zaczęły wypierać z rynku dobrze nam znane i zasłużone wagi mechaniczne. Technika poszła do przodu i po prostu nowoczesne wagi mają szereg dodatkowych możliwości, które są pomocne podczas ważenia różnego rodzaju przedmiotów. W wagach tego typu można zmieniać jednostki oraz archiwizować w pamięci wyniki wszystkich dokonanych pomiarów. Poza tym łatwiej je zbudować i kalibrować. To wszystko składa się na to że wagi starego typu powoli odchodzą do lamusa.

Każda waga elektroniczna posiada w sobie coś takiego jak „czujnik tensometryczny”

Jest wiele rodzajów czujników tensometrycznych, o różnorodnym przeznaczeniu. Do skonstruowania tego typu czujnika wykorzystuje się coś takiego jak – tensometry. Jest to rodzaj rezystora, który zmienia swą rezystancję pod działaniem naprężenia mechanicznego. Aby zamontować tensometr, należy wsiąść pod uwagę kierunek, w którym będzie dokonywany pomiar naprężenia. Montaż tensometru jest jednak dość skomplikowanym zadaniem. Wiele przedsiębiorstw produkujących wagi, decyduje się zastosować gotowe rozwiązanie, które jest połączeniem odpowiedniej mechaniki oraz tensometru. Tak skonstruowany sensor posiada specjalne zaciski, które dają możliwość podłączenia pomiarowego urządzenia.

Czujnik tensometryczny – to fundamentalna część nowoczesnej wagi pomiarowej. W dużej mierze od tego elementu zależy dokładność wszystkich dokonywanych pomiarów. Jest on zbudowany z nietypowego metalowego rdzenia, gdzie znajduje się rezystor z konstantynowej folii , plus rezystor odpowiedzialny za wyrównanie oporności w stanie zerowym. Wszystkie rezystory zgrupowane są w specjalny mostek, a naprężenie ścinające przyczynia się do zmiany rezystancji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>